KEEP CALM AND DIVE – powr+APM-t do strony g+ALMA8w-wnej
Micha+AUI Winek Szkolenia SDI Szkolenia TDI Warsztaty Projekty Sprzęt Kontakt


Projekt URANOWE SZALEŃSTWO, grudzień 2013

Uranowe Szaleństwo, to projekt, którego głównym celem była eksploracja poziomu -109 metrów zalanej kopalni uranu w Kowarach. Wzięło w nim udział kilku nurków, którzy w sumie przez ostatnie dwa lata przygotowywali szyb do głębokiego nurkowania (oczyszczanie z gruzu, poręczowanie, tworzenie map). Podczas finału kolejnego etapu projektu, który miał miejsce w weekend 13-15 grudnia 2013 roku, odgruzowaliśmy przejście do poziomu -109 metrów oraz dokonaliśmy wstępnej jego penetracji. Ze względu na niebezpieczne zawalisko znajdujące się kilkadziesiąt metrów od wejścia do poziomu 109 m., zawróciliśmy wcześniej, niż planowaliśmy. Ponieważ zapas gazów i niewykorzystany czas denny na to pozwalał, dokonaliśmy dalszej eksploracji szybu wgłąb kopalni, aż do -132 metrów, co jednocześnie jest najgłębszym nurkowaniem jakiego dokonano w Polsce.

Szczegółowa relacja z przebiegu projektu oraz galeria zdjęć, znajdują się na blogu.


Projekt VENETO, styczeń 2010

W styczniu 2010 roku wraz z ekipą dziesięciu nurków pojechaliśmy do regionu Veneto we Włoszech, aby zrealizować projekt nurkowy, który miał być podsumowaniem naszej działalności nurkowej w tamtym rejonie, prowadzonej od 2006 roku. Celem projektu było dotarcie jak najdalej i jak najgłębiej w jaskini Elefante Bianco oraz dopłynięcie do przodka jaskini, który wówczas znajdował się na 180 metrach głębokości. Z powodu wysokiego stanu wody i silnego prądu, niestety nie udało nam się dotrzeć aż tak daleko. Zrealizowaliśmy natomiast dwa nurkowania, oba na głębokość ponad 120 metrów. W związku z tym, że nie mieliśmy dostępu do żadnych wcześniej sporządzonych map jaskini Elefante Bianco, podczas nurkowań dokonaliśmy pomiarów, dzięki którym udało nam się taką mapę stworzyć. Udało nam się również zaporęczować jaskinię od studni na głębokości ok. 60 metrów do 122 metrów głębokości.

Szczegółowa relacja z przebiegu projektu oraz galeria zdjęć, znajdują się na blogu.
© 2014-2019 Michał Winek | menu: strona główna :: michał winek :: szkolenia SDI :: szkolenia TDI :: warsztaty :: projekty :: sprzęt :: kontakt